Ogórek – jedzenie na minusie

Wpis w kategoriach:

Świeży ogórek zielony zawiera, aż 97 % wody dlatego jest idealnym warzywem gaszącym pragnienie w letnie upały. Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu mogą bez obaw jeść do cukrzycy.

Ogórek podczas odchudzania

Ogórek zawiera ok 12 kcal w 100 g, jednak nasz organizm potrzebuje więcej energii do jego strawienia, dlatego mówimy że ogórek ma ujemny bilans kaloryczny, zawierając przy tym bardzo dużo witamin i minerałów.

Ze względu na moczopędne działanie ogórka, będzie on doskonałym „lekiem” w chorobach nerek i układu moczowego oraz pomaga w wydaleniu nadmiaru wody z organizmu niwelując uczucie obrzmienia. Dzięki zawartości potasu świeży ogórek będzie bardzo dobrą przekąską dla osób cierpiących na nadciśnienie pomagając w obniżeniu ciśnienia krwi. Obniżają również wydzielanie kwasu solnego w żołądku, dlatego będą odpowiednim posiłkiem dla osób cierpiących na zgagę.

Dzięki ogórkowi będziesz piękniejsza

Świeży ogórek ma działanie łagodzące i normalizujące pracę gruczołów łojowych, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wydzielania sebum, łagodząc podrażnioną skórę i delikatnie ją rozświetlając.