Dzień wegetarian – ciekawostki

Dzisiaj obchodzimy dzień wegetarian.
Życzymy wszystkiego najlepszego i z tej okazji opisujemy szerzej wegetarianizm.

Wegetarianie w dzisiejszych czasach rozumiani są jako „niejedzący mięsa”, ale tak naprawdę znaczy to coś więcej.
Dla większości z nich jest to styl życia, który wybrali. Na taką dietę decydują się najczęściej ludzie dbający o zdrowie i urodę. Wegetarianie nie godzą się na wykorzystywanie zwierząt hodowlanych dla mięsa czy futer.
Innym powodem może być fakt ochrony środowiska.
Zadacie pytanie dlaczego?

Otóż wegetarianie uważają, że dzięki ich diecie zmniejszy się chów zwierząt oraz połowy ryb, przez co przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, wody oraz gleby. Kolejnym powodem jest głód panujący na świcie. Według badań, osoby będące na diecie roślinnej przyczyniają się do walki z głodem.
Oprócz tego, że nie spożywają żadnego mięsa (również ryb), podrobów, smalców, żelatyny nie palą również papierosów, nie piją alkoholu, ograniczają kawę i herbatę. Ich dieta opiera się na zbożach, warzywach, owocach i orzechach. Prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sport.

W naszym lokalu wegetarianie znajdą dużo smacznych sałatek, które są dostępne od ręki od pon-sob w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele 11.00-19.00.
Z gruszką, samo zdrowie, z makaronem i tuńczykiem, ryż z tuńczykiem, greczynka, szopska, chrupiąca, z serem kozim i suszonym pomidorem, z makaronem i łososiem, mądrości, z kaszą gryczaną, z łososiem, gryczana, z koprem włoskim, z melonem i awokado, nicejska, z surimi.