27 czerwca – Dzień walki z cukrzycą

Cukrzyca – rozprzestrzeniająca się choroba cywilizacyjna. Szacuje się, że obecnie choruje na nią ok 2 mln osób w Polsce. Polega na niedoborze insuliny w organizmie, czyli hormonu wytwarzanego przez trzustkę, co utrudnia przemian glukozy w organizmie. Jest to bardzo okrojona definicja tej choroby, ale chyba najbardziej zrozumiała.
Wyróżniamy dwa typy cukrzycy:
Typ I – cukrzyca pierwotna, insulinozależna, dotykająca najczęściej osoby młode
Typ II – cukrzyca nieinsulinozależna, dotykająca najczęściej osoby starsze

DIETA CUKRZYCOWA
Przy tego typu chorobie dieta jest bardzo istotna. W Green Diet Buffet dbamy o osoby z cukrzycą z najwyższą starannością i codziennie dostarczamy im do domu odpowiednio skomponowaną dietę.
Cukrzycy powinni spożywać dziennie 4-5 posiłków ( cukrzycy typu I nawet 6-7 posiłków dziennie). Starajcie się wybierać chude mięso,m ryby oraz nabiał. Jeżeli chodzi o ryby z puszki to zwracajcie uwagę, w jakim oleju są robione. Z tłuszczy wybierajcie oliwę z oliwek, olej kokosowy. Do każdego posiłku dodawajcie warzywa. Uważajcie na owoce, ponieważ zawiera w sobie dużo cukrów. Pamiętajcie o błonniku – znajdziecie go w pełnoziarnistym pieczywie roślinach strączkowych, gruboziarnistych kaszach oraz we wspomnianych już warzywach.
Staraj się nie smażyć przygotowywanych potraw. Lepiej będzie je ugotować na parze, udusić lub upiec.
W swojej diecie unikaj także cholesterolu (dzienne spożycie poniżej 300 g), oraz soli kuchenne (mniej niż 6 g dziennie). A także wyeliminuj alkohol i słodycze.
Wydaje się zbyt trudne do realizacji? Skorzystaj z naszej oferty dowozu diet i popraw swoje zdrowie już dzisiaj!