Kilka prostych prawd o cukinii

Wpis w kategoriach:

Cukinia, zwana również kabaczkiem to warzywo należące do rodziny warzyw dyniowatych i przywędrowało do nas z Włoch. W zależności od odmiany możemy spotkać cukinie w kolorze zielony, żółtym, bądź w paski. Niezależnie od odmiany im młodsze warzywo tym smaczniejsze. Możemy ją jeść na surowo, piec, smażyć, przyrządzić z nią leczo, piec ciasta, a nawet jeść jej kwiaty. Ze względu na swoje walory smakowe i wartości odżywcze cukinia znajduje się na liście 20 najchętniej uprawianych warzyw w Polsce.

Cukinia – samo zdrowie

Nasz dzisiejszy bohater jest lekkostrawnym warzywem o łagodnym smaku, które może być jednym z pierwszych podawanych małemu dziecku. Dzięki bogatym wartościom odżywczym i łatwości trawienia jest polecana już półrocznym dzieciom. Jej zaletą jest fakt, że nie odkładają się w niej metale ciężkie, odkwasza organizm, zawiera potas, żelazo i magnez oraz witaminę A, C, K, PP i B1, beta karoten.
Sycące smaczne warzywo i do tego zawierające jedyne 16 kcal na 100g, dlatego bez obaw możesz jeść je podczas swojej diety odchudzającej.

Nie masz pomysłu na danie z cukinii wypróbuj naszych placuszków, zupy krem i wielu innych.
Zapraszamy do naszej restauracji.